7 Najlepszych Broni Głównych w Beyond Light

Od wyjścia dodatku większość graczy zmaga się z nawałnicami lodu, Staza kompletnie zdominowała crucible. A shatterdive już mi się śni po nocach, nie dając spokoju.
Bungie wstępnie zapowiedziało nerfy, dlatego w tym wpisie zajmę się głównie primaries. Bo w tym wypadku nie spodziewałbym się większych zmian i prawdopodobnie zostaną z nami na dłużej.

Dlatego też stworzyłem ranking 7 najlepszych na chwilę obecną broni głównych w Destiny 2. Wziąłem pod uwagę najczęściej używane w takich trybach jak quickplay, competetive oraz Trials of Osiris. Zapraszam

7. The Last Word

Nie spodziewałem się, że na samym końcu listy znajdzie się taki klasyk, kiedyś dzielił i rządził w crucible. Nadal sam w sobie skuteczny, a w zestawieniu ze snajperką może działać cuda, aczkolwiek podobny rezultat osiągniesz każdym sidearmem. Popularność TLW sprawia, że otwiera on zestawienie najlepszych broni głównych.

6. Gnawing Hunger

Gnawing Hunger, czyli pozostałość po poprzedniej mecie auto rifles. Tym, co sprawia, że Gnawing wychodzi przed szereg grona innych mocnych auto rifles (takich jak summoner czy suros), jest jego dostępność. Może ci wypaść z legendarnego engramu i nawet ze średnim roll’em, będziesz w stanie stawiać opór w crucible. Bardzo przejrzysty celownik jest też jednym z jego atutów. Świetny wybór, jeśli ktoś dopiero zaczyna i nie ma zbyt wielu opcji.

5. Ace of Spades

Spójrz na te statystyki, pierwsze co przychodzi na myśl to „Wygląda solidnie”. I tym właśnie jest Ace of Spades, solidną opcją. Ponad przeciętny zasięg, spory magazynek, high-calliber rounds, które zwiększają odrzut przeciwnikowi.
Firefly, który jest bardziej pod PvE, ale może sytuacyjnie być przydatny w PvP. No i jeszcze memento mori, które podbija nasz dmg po zabójstwie. Bardzo mocna opcja.

4. Crimson

Nie sądziłem, że Crimson kiedykolwiek znajdzie się w czołówce najlepszych broni, a jednak. Popularność Karmazyna wystrzeliła wraz z ostatnim balansem broni. Z jakiegoś powodu najbardziej kluczową cechą jest teraz zasięg, a Crimson nawet bez Catalysta ma go na bardzo wysokim poziomie. Dodajmy do tego maksymalną stabilność, reload no i jeszcze leczenie po każym fragu.

3. Sturm

Pierwszy z wielkiej trójki, czyli Sturm. Nowym nurtem, który aktualnie dominuje w Crucible, są hand cannony z wysokim impactem i range. A Sturm właśnie tym jest, ponadto, jeżeli masz catalyst’a, możesz liczyć na spory boost do handling’u oraz jeszcze więcej range. Co sprawi, że Sturm będzie zagrożeniem, niezależnie od tego, gdzie staniesz na mapie. Są jednak dwie wady, przez które jest dopiero na trzecim miejscu, pomimo faktu, że jest aktualnie najczęściej wybierany spośród pierwszej trójki. Pierwszą z nich jest miejsce na moda, a konkretnie jego brak. Gdyby Sturm miał icarus grip’a, byłby pierwszy na liście. Drugą wadą, znacznie mniej znaczącą jest fakt, że jako egzotyk, pozbawia cię innego egzotyku.

2. The Steady Hand

Tym, co sprawiło, że Steady Hand jest na drugim miejscu, był fakt, że ma o jeden pocisk mniej od zwycięzcy. Tak małe różnice są pomiędzy nimi. Prawdziwa bestia i powód, dla którego każdy pasjonat tygla powinien teraz farmić Iron Bannera. Stwarza zagrożenie z bardzo dalekiego dystansu, a dzięki icarus gripowi jest również diabelnie celny z powietrza. Jest też szansa, że dostaniesz go razem z perką która większa stabilność kosztem reload’a. A jeżeli jakoś obejdziesz reload (na przykład hunter dodge, czy transwersive steps warlocka), dostaniesz niesamowicie potężne primary. Cholernie mocna opcja i nadal można ją zdobyć!

1. True Prophecy

Wygrał o milimetry, dosłownie. Kwintesencja aktualnej mety, chociaż długo musiał czekać na swój moment. Tym, co sprawia, że jest na pierwszym miejscu, jest fakt, że ma jeden pocisk więcej, oraz możliwość, że wypadnie mając rampage. Sprawiając, że zabójstwo przy dwóch celnych krytach jest możliwe. Niestety chwilowo jest niedostępny do zdobycia, bungie nie podało kiedy zamierzają go przywrócić.
Dziękuję za uwagę, to była lista 7 najlepszych broni głównych w Destiny Beyond Light. A która broń twoim zdaniem jest numerem #1, może masz swoją listę top 7 broni głównych?

Pozdrawiam
Jakub Oniśko
Tygiel.net